5 cech, które powinna mieć dobra pożyczka

5 cech, które powinna mieć dobra pożyczka

5 cech, które powinna mieć dobra pożyczka

Gdy pojawia się pilny wydatek, który trzeba szybko sfinansować, zależy nam przede wszystkim na czasie. Tymczasem to tylko jedna z cech dobrej pożyczki. Sprawdź, na jakie inne cechy powinieneś jeszcze zwrócić uwagę?

Dziura w domowym budżecie może sprawić wiele kłopotów, tym bardziej, gdy nagle pojawia się wydatek, którego nie można odłożyć (np. leczenie, wymiana lodówki itp.). W takim przypadku trzeba działać szybko, ale nie można również tracić zdrowego rozsądku. Należy pamiętać, że pożyczka ma być wsparciem naszego domowego budżetu i nie może generować kolejnych kłopotów. Na początek trzeba zatem się zastanowić, czy rzeczywiście stać nas na kolejne zobowiązanie finansowe i czy będziemy w stanie je spłacić w terminie. Należy także poświęcić nieco czasu na znalezienie dobrej pożyczki, bo tylko taka pozwoli nam uniknąć dalszych kłopotów finansowych. Czym jednak powinna się cechować dobra pożyczka? Przedstawiamy pięć cech charakterystycznych dla takiego zobowiązania.   

1. Tania pożyczka

Nie jest sztuką pożyczyć pieniądze. Prawdziwą sztuką jest pożyczyć pieniądze tanio. Dobra pożyczka powinna być właśnie tania. Gdzie szukać takiego zobowiązania? Wbrew temu, co sądzi wiele osób, sektor pożyczkowy również oferuje tanie pożyczki. Wystarczy wymienić pożyczki za 0 zł, nazywane także darmowymi. Który bank udzieli kredytu bez żadnych kosztów? Tymczasem na rynku pozabankowym to jak najbardziej możliwe.

W przypadku pożyczek darmowych należy jednak zwrócić uwagę na to, że takie oferty mają charakter promocyjny i są skierowane do nowych klientów. Konsument może pożyczyć pieniądze bez żadnych kosztów, jeśli wcześniej nie korzystał z oferty danego pożyczkodawcy. Co może być lepsze niż darmowa pożyczka? Trzeba jednak pamiętać, że takie zobowiązanie nie jest obciążone żadnymi kosztami, gdy spłacimy je w terminie. W przypadku spóźnienia płacimy tylko ustawowe odsetki za zwłokę, co nie zmniejsza atrakcyjności całej oferty.

2. Bezpieczna pożyczka

Dobra pożyczka powinna być tania, ale przede wszystkim powinna być bezpieczna. Nie zapominajmy, że w przypadku oferty dostępnej przez Internet nie ma bezpośredniego spotkania klienta z przedstawicielem firmy pożyczkowej. Dlatego właśnie pożyczkodawca musi się upewnić, że ma do czynienia rzeczywiście z osobą, której dane zostały wprowadzone we wniosku pożyczkowym. Odbywa się to najczęściej za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Klient przelewa symboliczną kwotę na rachunek pożyczkodawcy, a ten porównuje dane z przelewu i wniosku. Do tego oczywiście stosowane są różne mechanizmy i algorytmy antyfraudowe.

Szukając zatem dobrej pożyczki, warto zwrócić uwagę, czy pożyczkodawca weryfikuje tożsamość klienta. Do tego najlepiej wybierać te oferty pożyczek, które wiążą się z weryfikacją wiarygodności konsumenta i jego zdolności kredytowej. Dzięki temu firma pożyczkowa sprawdzi, czy nie grozi nam nadmierne zadłużenie, a przy okazji będziemy mieli szansę na tańsze zobowiązanie, ponieważ ryzyko pożyczkodawcy będzie niższe.

3. Łatwo dostępna pożyczka

Kolejną cechą dobrej pożyczki jest to, że taki produkt jest łatwo dostępny. Co to właściwie znaczy? Przede wszystkim to, że nie trzeba tracić czasu, stojąc w kolejce w placówce pożyczkodawcy, nie trzeba tracić czasu na dojazd ani nie trzeba się dostosowywać do godzin pracy placówki firmy pożyczkowej. Łatwo się domyślić, że brak takich niedogodności gwarantuje pożyczka dostępna przez Internet. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby pożyczyć pieniądze, a wniosek można złożyć wtedy, gdy mamy na to czas. Internet sprawił, że zaciąganie pożyczek stało się naprawdę łatwe. Nie trzeba mieć do tego nawet komputera, ponieważ wystarczy jedynie smartfon.

4. Szybka pożyczka

Jedną z zalet dobrej pożyczki powinna być również możliwość szybkiego pożyczenia pieniędzy. Chwilówki dostępne przez Internet charakteryzują się formalnościami ograniczonymi do minimum, a do tego pozwalają przeprowadzić całą procedurę pożyczkową online.

– Dzięki nowoczesnej technologii, zaawansowanym algorytmom i narzędziom scoringowym, a także dzięki sztucznej inteligencji udzielanie pożyczek przez Internet stało się naprawdę szybkie, a do tego bezpieczne – wyjaśnia ekspert marki VIVUS. – Jeśli chcemy błyskawicznie pożyczyć pieniądze, najlepiej skorzystać z oferty firmy pożyczkowej, która jest fintechem. To mocno zaawansowane technologicznie podmioty, które łączą rozwiązania innowacyjne IT z produktami finansowymi – podkreśla ekspert.

5. Pożyczka z bezpiecznego źródła

Nie bez znaczenia w przypadku dobrej pożyczki jest także to, kto jej udziela. Na szczęście coraz więcej Polaków zwraca na to uwagę. Z badania Federacji Konsumentów wynika, że 55% pożyczkobiorców sprawdza opinie o pożyczkodawcach w Internecie przed pożyczeniem pieniędzy, 40% naszych rodaków sprawdza firmy pożyczkowe na liście ostrzeżeń KNF, a 38% weryfikuje obecność pożyczkodawcy w bazie KRS.

Źródło: Federacja Konsumentów

Należy korzystać tylko z oferty wiarygodnych pożyczkodawców. Wtedy będziemy pewni, że nasze dane są bezpieczne i nie mamy do czynienia z lichwą.

Dobra pożyczka jest zatem tania, bezpieczna, łatwo dostępna i umożliwia szybkie pożyczenie pieniędzy. To cechy, na które należy zwracać uwagę zawsze, gdy szukamy najlepszej dla siebie oferty.

Więcej informacji na stronie: https://www.vivus.pl/pozyczka-dobra

Artykuł powstał przy współpracy z marką VIVUS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *