5 zalet kupowania OC online

5 zalet kupowania OC online

5 zalet kupowania OC online

Coraz więcej klientów ubezpieczających swoje pojazdy korzysta z internetowych porównywarek i możliwości zakupu polisy online. To się opłaca, nie tylko ze względu na cenę. Dowód? Dziś przedstawiamy aż 5!

1.      Szeroki wybór ofert

Przede wszystkim, korzystając z internetowego kalkulatora OC, użytkownik bez wychodzenia z domu zyskuje dostęp do wielu ofert jednocześnie. Wytłumaczmy to na przykładzie cenionej porównywarki Kiosk Polis, gdzie swoje propozycje prezentują wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe działające na polskim rynku:

https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/.

Wystarczy wypełnić krótki formularz online podając informacje na temat swojej sytuacji, dane osobowe, a także charakterystykę pojazdu, w tym jego markę, model, wiek, pojemność silnika i kilka innych szczegółów. Od tych czynników zależy wysokość składki OC, jednak każde towarzystwo podchodzi do wyceny ubezpieczenia nieco inaczej.

2.      Bezpośrednie porównanie

Przewagą internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych jest więc możliwość czytelnego porównania wielu ofert jednocześnie i ostatecznie wykupienia najbardziej korzystnej spośród nich. Zakres polisy OC jest regulowany ustawowo, jednak to nie znaczy, że cena powinna stanowić jedyne kryterium wyboru. Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się bowiem przekonać klientów do swoich propozycji poprzez dodatkowe usługi. Najczęściej chodzi o drobne rozszerzenie polisy, na przykład w postaci podstawowego pakietu Assistance, bezpośredniej likwidacji szkód czy ubezpieczenia opon. To klient decyduje, czy wybiera najtańszą ofertę, czy może woli zyskać bonusy, które wpływają na cenę tylko nieznacznie.

3.      Najniższa możliwa cena

Niemniej, korzystanie z internetowych porównywarek to najtańsza opcja. Nie chodzi wyłącznie o możliwość zestawienia ze sobą wielu ofert jednocześnie. Polisy kupowane przez internet zazwyczaj kosztują po prostu mniej i natychmiast po dokonaniu transakcji są wysyłane na wskazany adres mailowy. Warto pamiętać, że w ten sposób można kupować również pakiety ubezpieczeniowe, na przykład najpopularniejszy: OC plus AC. Składka za poszczególne polisy obniży się wówczas jeszcze bardziej.

4.      Oszczędność czasu

Kolejny benefit dla klientów, którzy szukają polisy w sieci korzystając z internetowych porównywarek stanowi oszczędność czasu. W końcu po jednorazowym wypełnieniu formularza zyskujemy dostęp do przynajmniej kilkunastu sprawdzonych ofert. Nietrudno wyobrazić sobie, jak wiele godzin należałoby przeznaczyć, aby odwiedzić punkty stacjonarne ubezpieczycieli. Nie każdy może sobie pozwolić także na wizytę w tradycyjnie działającej multiagencji ubezpieczeniowej. Przeszkodą bywa czas pracy. Kalkulator ubezpieczenia OC to rozwiązanie dostępne przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

5.      Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Kierowcy już dawno przekonali się, że kupowanie ubezpieczenia OC online jest całkowicie bezpieczne. Serwisy takie jak Kioskpolis.pl należą do licencjonowanych agentów ubezpieczeniowych, posiadających stosowne pełnomocnictwa udzielone przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dzięki temu poufne dane podawane przez klientów w formularzu nie mają szans trafić w niepowołane ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *