Aliexpress po polsku – aplikacja

Aliexpress po polsku aplikacja

Aliexpress po polsku aplikacja

Serwis AliExpress jest znany na polskim rynku już od kilku lat. To chińska platforma, zrzeszająca małych i dużych przedsiębiorców oferujących wiele produktów z różnych branż. Od elektroniki, przez wyposażenie domu, po kosmetyki i odzież czy akcesoria. Większość produktów jest wyprodukowana w Chinach i posiada opcję taniej wysyłki, a wiele z nich dodatkowo jest oferowanych w o wiele niższych cenach niż produkty podobne (a czasem i takie same), dostępne w Polsce.

Do czego służy aplikacja AliExpress?

Należy jednak pamiętać, że oryginalne produkty dostępne są jedynie na oficjalnych stoiskach sklepów w serwisie, łatwo można natknąć się na sprzedawców podróbek. Mimo że wiele z tych przesyłek unika oclenia i opodatkowania po drodze, należy się liczyć z tym, że wybrane, droższe przesyłki mogą zostać zatrzymane i obciążone dodatkowymi opłatami przez urząd celny.

Spośród oferowanych wysyłek są dostępne również te kurierskie, ale swoją sławę AliExpress zdobyło na tych najmniejszych przesyłkach, najtańszych z tego względu, że używane są do wypełnienia wolnej przestrzeni w kontenerach. Tego typu paczki swoją drogą mogą przebywać nawet przez kilka miesięcy, zanim dotrą do adresata. Zdarza się także, że dojeżdżają pachnące rybą czy towarem, z którym podróżowały. Długi okres oczekiwania na przesyłkę jednak nie zniechęca ludzi z całego świata, którzy masowo zamawiają mniejsze i większe przesyłki właśnie za pośrednictwem tego serwisu.

Dużym plusem jest także możliwość zakładania sporów, czyli zgłaszanie wątpliwości co do jakości i wyglądu towaru, po którego zakończeniu można liczyć na zwrot poniesionych kosztów, bez konieczności odsyłania produktu, w przeciwieństwie do polskich sklepów.

Jak korzystać z aplikacji AliExpress?

Dla posiadaczy konta w serwisie www.aliexpress.com możliwość skorzystania z mobilnej aplikacji AliExpress wymaga jedynie pobrania jej i zalogowania się na swoje konto, z użyciem loginu (czyli adresu e-mail przypisanego do konta), a także hasła, wybranego przy rejestracji w serwisie. Istnieje również możliwość bezpośredniej rejestracji w aplikacji.

Po uzyskaniu dostępu do konta korzystanie z niego jest równie łatwe, co korzystanie za pośrednictwem przeglądarki. W polskiej wersji aplikacji ceny produktów podane są już w polskiej walucie, a na dodatek. Zdarza się, że w wybranych sklepach obowiązuje promocja, obniżająca cenę produktu właśnie za złożenie zamówienia przy użyciu aplikacji. Dodatkowym sposobem na tańsze zakupy, jest skorzystanie z systemu kuponów dostępnych zarówno w aplikacji, jak i w pełnej wersji strony, dla przeglądarek.

Możliwości nabycia kuponów jest wiele, istnieją kupony oferowane bezpośrednio na stoisku (bo w taki sposób określane są sklepy i sprzedawcy w serwisie, tworząc wrażenia zakupów na targu czy w sklepie), przez sprzedających dla klientów.

Często pula atrakcyjnych kuponów pojawia się dla podbicia ilości zamówień w sklepie, co gwarantuje sprzedawcy wyższe miejsce wśród pozycji w wyszukiwarce. Im więcej zamówień, im więcej pięciogwiazdkowych ocen sklepu (w serwisie działa system rankingowy, klienci oceniają po otrzymaniu towaru za pomocą gwiazdek, ich poziom zadowolenia z jakości produktu, zgodności z opisem czy długością oczekiwania na towar.

Możliwe jest także wystawienie opinii na temat zakupu i załączenie zdjęcia, w ramach recenzji), tym wyżej się znajduje. Kolejnym sposobem na zdobycie kuponów, jest wzięcie udziału w grach oferowanych przez aplikacje. Każda z nich kieruje się innymi zasadami i oferuje inne nagrody. W aplikacji funkcjonuje także wewnętrzna waluta złotych monet, które na kupony można wymienić.

1 thought on “Aliexpress po polsku – aplikacja

  1. kocham aliexpress!!! ostatnio nawet można zauważyć, ze towar dochodzi w ciągu niecałych 2 tygodnii. to naprawdę szybko, biorąc pod uwagę odległość z Chin do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *