Audyt podatkowy – w czym może pomóc Twojej firmie?

Audyt podatkowy – w czym może pomóc Twojej firmie

Audyt podatkowy – w czym może pomóc Twojej firmie

Aby wskazać nieprawidłowości i obszary ryzyka w rozliczeniach podatkowych, przedsiębiorca może skorzystać z usługi audytu podatkowego. Doświadczony personel firmy zewnętrznej, dokona szczegółowej weryfikacji rozliczeń podatkowych klienta i wskaże możliwe rozwiązania istniejących błędów.

Jak przeprowadza się audyt podatkowy?

Audyt podatkowy ma na celu sprawdzenie rzetelności dokumentów podatkowych jak np. rozliczenia. Po wychwyceniu wszelkich nieprawidłowości wykwalifikowana firma zewnętrzna doradza, jakie kroki należy podjąć, aby zoptymalizować dotychczasowe rozwiązania i uchronić się przed karami ze strony urzędów państwowych. Na początek, podatnik zgłasza się do firmy oferującej usługę audytu podatkowego w celu zgłoszenia chęci jego przeprowadzenia. Następnie firma zewnętrzna do przeprowadzenia audytu powołuje niezależny zespół ekspercki. W trakcie audytu bada się wszelkie ważne dokumenty i weryfikuje ich poprawność. Finalnie sporządzany jest wyczerpujący raport, który następnie przekazuje się do wyłącznego wglądu zleceniodawcy.

Jakie obszary może obejmować audyt podatkowy?

Korzystając z usług firmy zewnętrznej, przedsiębiorca może być pewny, że wyspecjalizowani pracownicy przeanalizują wszelkie dostarczone dokumenty i stworzą realną możliwość poprawienia wyników finansowych. Audyt podatkowy może obejmować wybrane tytuły zobowiązań budżetowych, np. podatek dochodowy od osób prawnych, podatek od towarów i usług, podatek od nieruchomości. Ponadto może obejmować także obszary działalności takie jak: sprzedaż i zakupy, inwestycje, marketing i koszty reklamy w internecie, należności, ceny transferowe, a także konkretne sytuacje i zdarzenia gospodarcze. To, jak ostatecznie będzie wyglądał zakres audytu podatkowego, zależy od oczekiwań przedsiębiorcy oraz sugestii przedstawionych przez profesjonalną firmę zewnętrzną. Warto zawsze być przygotowanym na kontrolę podatkową i mieć w pełni uporządkowane, zweryfikowane dokumenty.

Więcej o audycie podatkowym możecie znaleźć na stronie https://www.crowe.com/pl/services/doradztwo-podatkowe/audyt-podatkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *