Chcesz kupić mieszkanie w Iławie? Sprawdź, w czym może Ci pomóc doradca finansowy?

Chcesz kupić mieszkanie w Iławie? Sprawdź, w czym może Ci pomóc doradca finansowy?

Chcesz kupić mieszkanie w Iławie? Sprawdź, w czym może Ci pomóc doradca finansowy?

Zakup mieszkania to jedno z największych wyzwań, jakie stawia przed nami dorosłe życie. Nie każdy może pozwolić sobie na kupno własnego M w Iławie za gotówkę, większość osób musi więc skorzystać w tym zakresie ze wsparcia banku. Uzyskanie kredytu hipotecznego w dzisiejszych czasach nie jest jednak prostym zadaniem – znacząco utrudniają je wysokie stopy procentowe, a także zaostrzone kryteria banków w zakresie wyliczania zdolności kredytowej. W związku z tym, jedynym rozsądnym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia specjalisty – eksperta kredytowego.

Czym zajmuje się doradca finansowy w Iławie?

Ekspert kredytowy, nazywany także doradcą finansowym, to specjalista w zakresie produktów bankowych. Większości osób jego usługi kojarzy z kredytami hipotecznymi i całkiem słusznie – wspieranie klientów w procesie ubiegania się o ich przyznanie jest jedną z wiodących specjalizacji ekspertów, lecz nie jedyną. Oprócz kredytów mieszkaniowych, eksperci kredytowi w Iławie zajmują się także pomocą w zakresie dobierania ubezpieczeń bankowych, pożyczek konsumenckich, a także inwestycji.

Doradca finansowy w Iławie to osoba, do której warto się zgłosić od razu, kiedy w naszej głowie zawita myśl o zakupie własnego mieszkania na kredyt. Na pierwszym spotkaniu ekspert wyliczy naszą zdolność kredytową, dzięki czemu będziemy wiedzieli, na kredyt w jakiej wysokości możemy liczyć. To z kolei pomoże w wyborze nieruchomości o odpowiedniej wartości, czyli po prostu takiej, na którą realnie nas stać. W sytuacji, kiedy okaże się, że zdolność kredytowa jest niewystarczająca, klienci otrzymają natomiast od doradcy istotne wskazówki, które pozwolą im ją podwyższyć. 

Jak wygląda proces ubiegania się o kredyt hipoteczny ze wsparciem eksperta?

Doradca finansowy w Iławie oferuje kompleksowe wsparcie dla każdego klienta, który zdecyduje się z jego pomocą ubiegać o kredyt hipoteczny. Oprócz wstępnego wyliczenia zdolności kredytowej w każdym banku, ekspert pomaga klientowi w wyborze najlepszej i najkorzystniejszej pod względem finansowym oferty – kredyty hipoteczne różnią się między sobą, a na ich finalny koszt wpływa wiele różnych czynników. Po wyborze trzech najlepszych ofert, doradca finansowy w Iławie przygotowuje listę dokumentów, jakie należy złożyć wraz z wnioskiem i pomaga klientowi w ich kompletowaniu.

Kiedy dokumenty będą kompletne, wspólnie z klientem wypełnia wniosek kredytowy oraz składa go w wybranych bankach wraz z dokumentacją. Na etapie oczekiwania na decyzję, ekspert wyjaśnia wątpliwości klienta, odpowiada na jego pytania, a także pośredniczy w kontaktach z bankiem. Otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej wieńczy cały proces, lecz go nie kończy. Doradca finansowy zapoznaje klienta z warunkami umowy oraz odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości, aby klient wiedział co podpisuje i na jakich warunkach zawiera umowę z bankiem. Wszystko to zupełnie bezpłatnie, gdyż wynagrodzenie eksperta w całości pokrywa bank, z którym klient zawarł umowę.

Partnerem artykułu jest Sprawdzony Doradca – Twój zaufany doradca finansowy Iława.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *