Czy branża przewozu osób poradzi sobie w czasie kryzysu?

Czy branża przewozu osób poradzi sobie w czasie kryzysu

Czy branża przewozu osób poradzi sobie w czasie kryzysu

Pandemia koronawirusa wywołała kryzys ekonomiczny. Zamknięcie wielu gałęzi gospodarki odbiło się także na kondycji branży przewozowej. Zakazane były wesela, większe zgromadzenia publiczne i wycieczki.  Z drugiej strony konieczność ochrony zdrowia spowodowała, że przewozem niewielkich grup ludzi zainteresowały się firmy, którym zależało na bezpieczeństwie swoich pracowników. Chętniej wynajmowali busy i autokary w celu przewiezienia ludzi na szkolenia czy do pracy.

Kryzys w pandemii

Przed epidemią koronawiursa nikt nie wyobrażał sobie zamknięcia gospodarki i zakazu organizacji imprez masowych. Kryzys dotknął wszystkie branże, w tym przewozy osób. Odpadły wycieczki szkolne, przewozy gości weselnych, wycieczki turystyczne, imprezy firmowe z udziałem wielu osób, wyjazdy na spotkania integracyjne i szkolenia. Wiele firm w trosce o zdrowie pracowników i pasażerów zdecydowało się w okresie pandemii ograniczyć przewozy. Wyjątkiem są wcześniej zakontraktowane trasy i sytuacje nagłe, w których przewóz autokarowy jest konieczny. 

Branża transportowa jest powiązana z innymi rodzajami działalności i bardzo odczuła okres zastoju. Straty liczone są w milionach złotych.  Przewóz osób Kraków czy odbywający się w innych miastach, musi zagwarantować usługi na najwyższym poziomie komfortu, jak i zapewniania zdrowia.

Wychodzenie ze społecznej izolacji

Okresu od marca do końca czerwca 2020 roku, firmy przewozowe nie będą wspominały dobrze. Pandemia pozbawiła je zleceń. Wiele z nich upadło lub jest na granicy upadłości. Tarcze antykryzysowe nie spełniły oczekiwań.  Wielu z nich musi zmierzyć się z utratą kontraktów i mniejszymi stawkami za usługę. Problemem było zamykanie granic i przywrócenie na krótki czas kontroli granicznych. Luzowanie obostrzeń sprawiło, że straty stopniowo zmniejszały się, a liczba zleceń rosła. Pandemia nie ustępuje i wiele wskazuje na jej nasilenie jesienią. Jak będzie wyglądała sytuacja wynajmu busów, pokażą najbliższe tygodnie.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa

W okresie pandemii, na ten moment, nie ma nakazu izolacji i żadnych przestojów.  Gospodarka została odblokowana. Pozostały zwiększone wymogi sanitarne, które są także oczekiwaniami klientów. Firma M bus wynajem busów dokładnie czyści pojazdy i kładzie nacisk na czystość klamek, uchwytów, pasów bezpieczeństwa i podłokietników. Prowadzona jest regularna dezynfekcja.

Branża przewozów osobowych poniosła straty związane z epidemią, podobnie jak inne rodzaje działalności. Mniejsza aktywność firm, brak wesel i imprez masowych sprawiły, że sytuacja branży nie należy do łatwych. Tylko dostosowanie się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej, dbanie o czystość w pojazdach oraz o komfort i bezpieczeństwo pasażerów, może pomóc wydostać się firmom przewozowym z kryzysu. Klienci po okresie zastoju wracają i zamawiają różnorodne usługi przewozowe.  Szansą na lepsze jutro jest powrót wycieczek szkolnych i  wyjazdów firmowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *