Czy kafelki do kuchni i do łazienki mogą być takie same?

Czy kafelki do kuchni i do łazienki mogą być takie same

Czy kafelki do kuchni i do łazienki mogą być takie same

Aranżacja kuchni, jak również łazienki wymaga starannego przemyślenia oraz zastosowania odpowiednich materiałów wykończeniowych. W pomieszczeniach tych panują inne warunki niż w salonie czy w sypialni. Wilgoć, ryzyko zachlapania ściany lub podłogi, a w przypadku kuchni również tłuszcz – to czynniki które powodują, że do kuchni oraz do łazienki należy wybierać materiały o odpowiednich właściwościach. W tym artykule doradzamy, jakie płytki najlepiej sprawdzą się w łazience, a jakie w kuchni. Zapraszamy do lektury!

Płytki do kuchni – jak wybrać odpowiednie?

Ze względu na wysokie ryzyko zabrudzenia np. tłuszczem, w kuchni płytki często kładzie się nie tylko na podłodze, ale również nad blatem. To praktyczne rozwiązanie, które ułatwia zachowanie przestrzeni kuchennej w czystości. Doskonały wybór stanowią płytki do kuchni na ścianę o gładkiej strukturze – takie kafelki są najłatwiejsze w czyszczeniu i pielęgnacji.

Wybierając podłogowe kafelki do kuchni, warto z kolei zwrócić uwagę na ich klasę ścieralności. Ponieważ kuchnia należy do najczęściej uczęszczanych pomieszczeń w całym domu, aspekt trwałości oraz wytrzymałości płytek nabiera szczególnego znaczenia. 

Płytki kuchenne dostępne są w szerokiej gamie wzorów oraz barw, które pozwalają uzyskać upragniony efekt. Ze względu na mnogość różnych wariantów oraz bardzo dobre parametry, stanowią najchętniej wybierany materiał wykończeniowy do kuchni. 

Płytki łazienkowe – na co zwrócić uwagę?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym poziom wilgoci jest najwyższy w całym domy. Z tego względu, do jej wykończenia potrzebne są materiały o odpowiednich właściwościach. Kafelki do łazienki przede wszystkim powinny cechować się niską nasiąkliwością oraz dużą odpornością na uszkodzenia. Doskonały wybór stanowią płytki łazienkowe ceramiczne, które mają bardzo dobre parametry, a dodatkowo są dostępne w pełnym wachlarzu kolorów, wzorów i rozmiarów. 

Wybór płytek do łazienki w dużej mierze zależy od tego, w jakim nurcie aranżacyjnych pragniesz urządzić to pomieszczenie. Czy łazienka ma być utrzymana w ciemnych, czy może w jasnych barwach? Czy marzy Ci się wystrój inspirowany naturalnymi motywami, czy też pełna elegancji łazienka w stylu loft? Bez względu na to, jaki nurt aranżacyjny jest Tobie najbliższy, w dobrym sklepie z płytkami z pewnością znajdziesz idealne kafelki łazienkowe dla siebie.

Gdzie kupować płytki do kuchni i łazienki?

Największy wybór wysokiej jakości płytek znaleźć można w sklepach internetowych. Znakomitym przykładem jest Dekordia – to doskonale wyposażony salon z płytkami online, który zapewnia szeroki asortyment stylowych kafelków do kuchni czy do łazienki. 

Na stronie dekordia.pl dostępne są produkty wielu renomowanych, cieszących się uznaniem producentów z polskiego, jak i z zagranicznego rynku. Dekordia – sklep online z kafelkami zaskakuje niezwykle rozbudowaną ofertą, która pozwoli Ci urządzić wnętrze w dowolnym stylu. Możesz szybko i wygodnie zamówić wymarzone płytki bez wychodzenia z domu! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *