Komu zawierzyć ubezpieczenie swoje, najbliższych i pracowników?

Komu zawierzyć ubezpieczenie swoje, najbliższych i pracowników?

Komu zawierzyć ubezpieczenie swoje, najbliższych i pracowników?

Broker ubezpieczeniowy nie jest ani agentem ani maklerem, a jednak w czymś pośredniczy. Czym tak naprawdę zajmuje się firma brokerska i czemu warto korzystać z jej usług?

Często łączymy działalność brokerską z giełdą papierów wartościowych, pośrednictwem w handlu usługami i produktami – także tymi finansowymi. Czasem wymiennie używamy określenia broker i makler, nierzadko dorzucając jeszcze określenie agent. Ale czy słusznie?

Przyjmijmy, że potrzebujesz wykupić ubezpieczenie grupowe dla swoich pracowników. Ostatnio zdarzało Ci się widzieć kilka reklam ubezpieczycieli z różnych półek i specjalizacji. W jednej ofercie spodobała Ci się cena, w innej możliwość precyzyjnego doboru oferty pod ewentualne zagrożenia zdrowotne wynikające z Twojej branży. Jednak zdajesz sobie sprawę, że gdy zwrócisz się z prośbą o przygotowanie oferty otrzymasz jedynie gotowy produkt z wachlarza usług jednej firmy.
Oczywiście, że nie masz czasu na wysyłanie piętnastu zapytań do piętnastu różnych firm, a później analizę otrzymanych ofert.
A już najmniej ufasz agentom ubezpieczeniowym, którzy niby mają dostęp do ofert różnych ubezpieczycieli, ale koniec końców i tak jadą na ich prowizji, skąd, więc pewność, że doradzą najlepiej dla CIEBIE?

W takiej właśnie sytuacji potrzebujesz firmy brokerskiej i to do niej zwracasz się ze swoim problemem. Mówisz, ile osób chcesz ubezpieczyć, na jaką kwotę i jaki okres. Zwracasz też uwagę na specyfikę pracy w Twojej firmie (na przykład dużo pracy przed komputerem, co może się przełożyć na problemy ze wzrokiem), podkreślasz wiek pracowników lub ich skłonności do zachorowań. Przedstawiciel firmy, broker, z którym rozmawiasz powinien na podstawie podanych mu przez Ciebie informacji opracować program ubezpieczenia precyzyjnie dopasowany do Twoich potrzeb, zebrać tyle ofert od towarzystw ubezpieczeniowych, ile to tylko możliwe oraz przygotować rekomendacje dla konkretnych z nich. Na koniec zaś powinien dopilnować realizacji zawartej polisy ubezpieczeniowej.

Zatem poważna, leganie działająca firma brokerska (a więc posiadająca zezwolenie na prowadzenie działalności brokerskiej) zna całą dostępną ofertę rynku ubezpieczeń, ale najpierw rozpoznaje potrzeby klienta, a potem przedstawia i rekomenduje najlepsze propozycje z rynku.

A co najważniejsze – zawsze działa w Twoim interesie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *