Konta bankowe – jak wybrać najlepszą ofertę?

Konto osobiste to jeden z najbardziej popularnych produktów bankowych. Dlatego warto wiedzieć, czym się kierować przy jego wyborze. Sprawdź, jak wybrać najlepsze konto bankowe!

Wybór konta bankowego nie jest łatwym zadaniem. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak wybrać konto osobiste dopasowane do Twoich potrzeb, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Konto osobiste – dla kogo?

Oferta darmowych rachunków osobistych jest przeznaczona dla każdej osoby, która ukończyła 13 lat. W niektórych bankach można także zakładać konta bankowe dla dzieci w wieku 0-13 lat. W takim przypadku wymagana jest zgoda rodzica, który będzie nadzorował transakcje realizowane za pośrednictwem danego rachunku. Osobom najmłodszym oraz studentom banki często umożliwiają założenie specjalnie przeznaczonego dla nich konta osobistego na korzystnych warunkach. Takie konta najczęściej nie wymagają realizacji comiesięcznych, regularnych wpływów. Może być natomiast wymagane np. wykonanie transakcji za pomocą karty na określoną kwotę. Zanim zdecydujesz się na wybór danej oferty konta osobistego, dokładnie zapoznaj się z warunkami oferowanymi przez różne banki, aby wybrać najbardziej korzystną propozycję – https://cleverprofit.pl.

Jak założyć konto bankowe?

Założenie konta osobistego nie jest skomplikowane. W tym celu możesz udać się do najbliższej placówki banku, ale takie konto można w szybki i łatwy sposób założyć również przez internet. Pierwszym krokiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza, który znajdziesz na stronie internetowej wybranego banku. Do formularza trzeba dołączyć zdjęcie dowodu osobistego. Następnie należy potwierdzić swoją tożsamość, co może odbywać się inaczej w różnych bankach. Potwierdzenie tożsamości może być zrealizowane za pomocą przelewu z wybranego banku, podpisania umowy dostarczonej przez kuriera lub w oddziale banku. Ostatnim krokiem jest aktywacja konta oraz karty płatniczej na stronie internetowej wybranego banku.

Zwróć uwagę na koszty usług

Przy wyborze oferty konta osobistego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty usług. Niektóre banki pobierają opłatę za prowadzenie konta, która zwykle naliczana jest raz w miesiącu. Często pobierana jest także opłata za korzystanie z karty debetowej. Wiele banków oferuje umorzenie tej opłaty np. za określoną sumę środków wydanych przy pomocy karty w ciągu miesiąca. Każdy bank ustala również określoną opłatę za korzystanie z bankomatów konkurencji. Zanim skorzystasz z danej oferty, zapoznaj się z jej cennikiem i sprawdź, z których bankomatów możesz wybierać pieniądze za darmo. Najlepiej wybrać propozycję banku, który nie pobiera opłat za takie usługi jak prowadzenie konta, korzystanie z karty, wypłaty gotówki z różnych bankomatów, płatności mobilne i konto oszczędnościowe. Przed wyborem oferty danego banku sprawdź także, czy pobierane są opłaty za takie usługi dodatkowe jak np. przelewy zagraniczne czy papierowe wyciągi z konta.

Ranking kont osobistych – jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej oferty konta osobistego, warto porównać propozycje różnych banków w rankingu kont osobistych. Koniecznie sprawdź, jakie są koszty podstawowe w przypadku danej oferty. Są to przede wszystkim opłata za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów, korzystanie z karty i płatności mobilne. Pomoże Ci to wybrać najlepsze konto bankowe, dopasowane do twoich potrzeb.

Wybór oferty konta osobistego nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępne są propozycje wielu różnych banków. Zanim zdecydujesz się na wybór jednej z nich, koniecznie zwróć uwagę na powyższe wskazówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *