Którą giełdę kryptowalut wybrać?

Którą giełdę kryptowalut wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że kryptoaktywa i waluty krypto są coraz chętniej wybierane jako narzędzie inwestycyjne przez amatorów oraz inwestorów profesjonalnych. W niniejszym artykule odpowiadamy na pytanie, którą giełdę kryptowalut wybrać. Zapraszamy do lektury!

Kilkanaście lat temu wiele osób nie przypuszczało, że handel elektronicznymi tokenami kryptowalut stanie się prężnie rozwijającym rynkiem wartym miliardy dolarów. Od początku istnienia coiny takie jak Bitcoin czy Ethereum pozwoliły swoim posiadaczom na skuteczne pomnożenie majątku. W ostatnich latach zainteresowanie kryptoaktywami zdecydowanie wzrosło, a na świecie z sukcesem rozwinęła się niejedna giełda kryptowalutowa.

Decyzja o wyborze miejsca, gdzie będziemy dokonywać transakcji kupna i sprzedaży tokenów BTC, ETH oraz innych walut opartych o technologię blockchain, jest bardzo ważna. Niezależnie od tego, czy dopiero myślimy o zaangażowaniu naszego kapitału, czy jesteśmy profesjonalnymi inwestorami, którzy chcą rozbudować swój portfel o kryptoaktywa, musimy wiedzieć, jak wybrać giełdę kryptowalut, by nasze transakcje były bezpieczne.

Na ostateczną ocenę platformy obrotu walutami krypto składa się wiele czynników, które dokładniej opiszemy w dalszej części artykułu. Najważniejsze aspekty wyboru dobrej giełdy kryptowalut to:

 • poziom bezpieczeństwa,
 • szybkość realizacji transakcji,
 • wysokość prowizji handlowych,
 • obsługa klienta w rodzimym języku,
 • dostępne kryptowaluty i kryptoaktywa,
 • mechanizmy dochodu pasywnego.

Nie warto podejmować decyzji o wyborze platformy handlowej w technologii blockchain bez wcześniejszej analizy wszystkich wspomnianych aspektów. To od nich oraz naszej wiedzy będzie zależało powodzenie inwestycji w BTC czy ETH.

Poziom bezpieczeństwa giełdy kryptowalut

Naszym zdaniem pierwszym, najważniejszym aspektem jest poziom bezpieczeństwa giełdy kryptowalut. Należy sprawdzić lokalizację, w której platforma została zarejestrowana. Od miejsca działalności jest uzależnione bezpieczeństwo prawne przedsięwzięcia. Przykładowo lepiej wybrać giełdę blockchain ze Szwajcarii niż malutkiej wyspy na Pacyfiku, która jest rajem podatkowym. Warto również upewnić się, czy giełda jest zabezpieczona przed atakami.

Bardzo istotnym aspektem, który informuje o bezpieczeństwie i zaufaniu do giełdy kryptowalutowej, jest możliwość porozmawiania z żywym człowiekiem. Obsługa klienta realizowana przez ludzi, a nie wirtualne boty, to zdecydowanie czynnik, do którego powinniśmy przyłożyć dużą wagę. Ważny będzie też czas istnienia giełdy kryptowalut na rynku, a także fakt posiadania walut fiducjarnych w formie stablecoinów.

Szybkość realizacji transakcji

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającą na decyzję o tym, którą giełdę kryptowalut wybrać, jest płynność działania i szybkość realizacji transakcji giełdowych. Informacji o realnej ocenie tych parametrów najlepiej szukać na Facebooku lub innych miejscach, gdzie użytkownicy pozostawiają swoje recenzje na temat platformy. Dobrym przykładem w tym zakresie jest nowoczesna polska giełda kryptowalutowa Kanga Exchange.

Wspomniana w poprzednim akapicie platforma handlu kryptowalutami umożliwia bezpieczne i szybkie transakcje coinami w technologii blockchain. Jej zdecydowaną zaletą jest możliwość skorzystania z szybkiego księgowania wpłat FIATów. Warto dodać, iż Kanga Exchange to sieć kantorów stacjonarnych   oraz giełda kryptowalut przyjmująca również wpłaty i wypłaty w gotówce.

Prowizja giełdy

Czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru giełdy tokenów kryptowalutowych oraz kryptoaktywów, jest prowizja. W tym aspekcie należy wyjść od prostego założenia – im mniejsza jest wysokość opłat prowizyjnych, tym lepiej. Niska prowizja to wyższe zyski w przypadku trafnych ruchów na rynku kryptowalut. Warto jednak odnieść ten aspekt do pozostałych czynników wpływających na wybór platformy.

Niska prowizja giełdy kryptowalut może komunikować nam jej wady. Dlaczego? Otóż utrzymanie wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych kosztuje dużo. A to właśnie bezpieczeństwo powinno być najważniejszym kryterium wyboru, dopiero potem wysokość opłat transakcyjnych czy prowizyjnych. Jeżeli nowa giełda kryptowalut zachęca nas niską prowizją, to zdecydowanie powinniśmy zastanowić się, z czego ona może wynikać.

Obsługa klientów w języku polskim

Niezależnie od poziomu znajomości języków obcych obsługa klientów w języku polskim to kolejny aspekt, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Jedną z platform, która oferuje polskojęzyczny kontakt dla inwestorów indywidualnych, jest giełda kryptowalut Kanga Exchange. Zatrudnia ona ekspertów, którzy są do dyspozycji w szeregu nowoczesnych kanałów internetowych – telefonicznie i mailowo, a także na Facebooku czy Telegramie.

To właśnie różnorodność kanałów komunikacji z klientem powinna być dla nas kolejnym aspektem decydującym o wyborze. Giełda kryptowalutowa, która udostępnia jedynie wirtualne możliwości komunikacji poprzez boty, zdecydowanie nie może wzbudzać naszego zaufania. Opcja kontaktu przez telefon z żywym człowiekiem – ekspertem z branży kryptowalut – to z kolei bardzo duża zaleta danej platformy kryptowalutowej.

Kryptowaluty i kryptowaktywa oferowane przez giełdę kryptowalutową

Różnorodność oferty jest zaletą również w branży krypto. Kryptowaluty i kryptoaktywa oferowane przez giełdę kryptowalutową powinny korespondować z naszymi potrzebami w zakresie planów inwestycyjnych. Oczywiście nie zawsze konieczny jest wybór platformy, która pozwala na handel setkami różnych walut i aktywów w technologii blockchain. Wiele osób decyduje się jedynie na obrót tokenami bitcoin i ethereum oraz stablecoinami.

Na wyróżnienie zasługuje giełda kryptowalut oraz sieć kantorów stacjonarnych Kanga Exchange. System umożliwia nam handel kilkudziesięcioma różnymi walutami krypto oraz kryptoaktywami. Wśród aktywów są również tokeny personalne czy coiny stanowiące udziały w nowych projektach deweloperskich czy innych przedsięwzięciach inwestycyjnych. To dobry wybór na przyszłość, nawet jeśli na początku chcemy inwestować jedynie w BTC czy ETH.

Mechanizmy dochodu pasywnego oferowane przez giełdę kryptowalut

Warto sprawdzić, czy określona platforma udostępnia mechanizmy dochodu pasywnego. Oferowane przez giełdę kryptowalut rozwiązania pozwalają na zarabianie dzięki zdeponowanym w wirtualnym skarbcu kryptowalutom, kryptoaktywom oraz stablecoinom. Takie narzędzia udostępniają inwestorom nowe możliwości planowania i rozbudowy portfela, dając dostęp do aktywów o zróżnicowanym stopniu ryzyka czy prognozowanego zysku.

Dobrym przykładem mechanizmów dochodu pasywnego jest token KNG, który udostępnia polska giełda kryptowalut Kanga Exchange. Jest to tak zwany użytkowy token giełdowy. Dzięki ugruntowanej pozycji na rynku wspomnianej giełdy, coin KNG jest gwarantem płynności i bezpieczeństwa dla inwestora szukającego pasywnych metod zabezpieczenia finansów. Istnieje też możliwość jego szybkiej wymiany na stablecoin oPLN.

Dlaczego warto zainteresować się giełdą kryptowalut Kanga Exchange?

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci w wyborze odpowiedniej platformy do handlu krypto. Kilkukrotnie wspominaliśmy, że na szczególne wyróżnienie zasługuje jedna z nich. Dlaczego warto zainteresować się giełdą kryptowalut Kanga Exchange?

 • Platforma umożliwia nie tylko obrót kryptowalutowy, lecz również zakup i sprzedaż tokenów projektowych oraz personalnych.
 • System udostępnia użytkownikom profesjonalne, a zarazem rozbudowane mechanizmy dochodu pasywnego.
 • Polska giełda kryptowalut Kanga Exchange to największe tego rodzaju przedsięwzięcie w Europie Środkowej.
 • Firma zatrudnia doświadczonych ekspertów, którzy są do dyspozycji inwestorów w kanale telefonicznym oraz przez e-mail i komunikatory internetowe.
 • Kanga to wysoki poziom bezpieczeństwa i szybkość transakcji. Platforma to także ponad 250 kantorów stacjonarnych.

Handel kryptoaktywami i walutami staje się coraz popularniejszy. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem giełdy kryptowalut, Kanga Exchange zdecydowanie będzie dobrym rozwiązaniem.

Źródła:

https://cryps.pl/poradnik/jak-wybrac-gielde-kryptowalut/

https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/gielda-kryptowalut-ktora-wybrac-aby-nie-zalowac-i-nie-trafic-na-oszustow/2gzztf8

https://poradnikpracownika.pl/-jak-wybrac-gielde-kryptowalut

https://kanga.exchange/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *