12 września 2024

Leasing samochodu na atrakcyjnych zasadach  

Leasing samochodu na atrakcyjnych zasadach  

Leasing samochodu na atrakcyjnych zasadach  

Form finansowania zakupu samochodu firmowego jest kilka, np.: na zakup auta za własne oszczędności czy za wypracowany w firmie zysk. Kupno auta dla firmy można sfinansować z zewnętrznych źródłach takich, jak: kredyt bankowy lub leasing skończywszy.  Wielu przedsiębiorców wybiera leasing samochodu, ponieważ jest on korzystny dla firmy. Uzyskanie umowy leasingowej jest szybsze niż zaciągnięcie kredytu.

Najważniejsze informacje o leasingu

Zakup samochodu dla firm to spory wydatek. Trudno wyobrazić sobie firmę, która nie posiada samochodów. Od lat rozwiązaniem, które polecają przedsiębiorcy, jest leasing samochodu. Taka forma finansowania auta dla firm cechuje się prostymi formalnościami i pozwala na odliczenia podatkowe. Leasing łączy elementy kredytu i dzierżawy. Jedna ze stron umowy – leasingobiorca,  (korzystający), korzysta z samochodu na warunkach ściśle określonych w umowie.  W świetle prawa w okresie obowiązywania umowy leasingu formalnym właścicielem auta  leasingodawca, nazywany też finansującym (firma leasingowa).  Gdy leasing na samochód dobiega końca, leasingobiorca ma prawo wykupić auto.  Najczęściej kwota wykupu jest dużo niższa niż jego wartość rynkowa.

Leasing samochodu używanego

leasing samochodu dostawczego

Leasing obejmuje nie tylko samochody nowe. Auta używane można nabyć, korzystając z tego systemu finansowania. Trzeba zaznaczyć, że firmy leasingowe najchętniej finansują samochody nowe. Jednak rynek wymusza na firmach leasing samochody używane, ponieważ jest na nie spore zapotrzebowanie. Najczęściej leasing samochodów używanych jest możliwy w przypadku pojazdów do 6-8 lat. Są firmy, które zgadzają się na finansowanie starszych samochodów osobowych, a nawet takie, które nie ograniczają wieku pojazdu. Im nowszy samochód, tym większe jest prawdopodobieństwo, że można go sfinansować przez leasing. W omawianej procedurze obowiązuje zasada, że wiek samochodów leasingowanych i okres leasingu nie mogą przekroczyć 8 lat. Oznacza to, że samochód czteroletni można leasingować do 48 miesięcy, a auto liczące sobie 6 lat do 24 miesięcy. Warto wiedzieć, że firmy leasingowe przywiązują dużą wagę do pochodzenia samochodu, gdyż formalnie to one są jego właścicielem.

Kalkulator leasingowy

leasing samochodu

Przepisy dotyczące leasingu zmieniają się dość często i nie zawsze są korzystne dla klienta. Dlatego  przed ostateczną decyzją o leasingu, warto sprawdzić, że taka forma zakupu będzie opłacalna dla firmy. Służy do tego kalkulator leasingu. Pozwala on oszacować wysokość raty leasingowej. Umożliwia on porównanie ofert leasingowych różnych firm, co ułatwi wybranie najkorzystniejszej oferty.

Zaletą finansowania zakupu samochodu firmowego poprzez leasing jest fakt, że nie obniża on zdolności kredytowej przedsiębiorcy.  Użytkowanie samochodu za sumę płaconą w ratach przyczynia się do rozwoju firmy i podniesienia jej wiarygodności w oczach kontrahentów i klientów. Leasing jest cały czas lepszym rozwiązaniem niż ogromny i drogi kredyt. To oferta stabilna finansowo, niezależna od zawirowań na rynku bankowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *