Logowanie się do bankowości elektronicznej Idea Bank

Logowanie się do bankowości elektronicznej Idea Bank

Logowanie się do bankowości elektronicznej Idea Bank

Idea Bank jest spółką akcyjną, działającą na rynku od 1991 roku. Jest to bank polski, który został stworzony z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorcach, realizujących plany na swój własny biznes.

Co wyróżnia Idea Bank?

Idea Bank wspomaga osoby przedsiębiorcze w realizowaniu postawionych w biznesplanie celów, oferując wiele narzędzi bankowych, jak również zbudowanych na wieloletnim doświadczeniu w branży finansowej pakietów produktów, zarówno kredytowych, oszczędnościowych, jak i inwestycyjnych, nastawionych na długookresowe działania przedsiębiorców.

Działania te wspierają różne etapy prowadzenia przedsiębiorstw, od założenia po rozwijanie i ekspansję firmy. Wszystko odbywa się pod okiem wysoko wykwalifikowanych doradców, oferowanych przez bank klientom. Bank oferuje swoje usługi zarówno stacjonarnie, jak i mobilne. Wśród największych korzyści oferowanych przez bankowość elektroniczną, można wyróżnić nieograniczony dostęp do aktywów, historii operacji czy nawet faktur, przechowywanych od niedawna w chmurze.

W ten sposób oferuje przedsiębiorcom nie tylko szybki dostęp do finansów firmy, historii wydatków czy możliwości planowania płatności z wyprzedzeniem, ale i porządkowania dokumentacji i wystawiania dokumentów finansowych w szybki i łatwy sposób.

W jaki sposób zalogować się do bankowości internetowej Idea Bank?

Strona internetowa banku Idea Bank jest niezwykle przejrzysta. Wpisując jej adres, www.idebank.pl, w przeglądarkę internetową już na stronie głównej, w prawym górnym rogu można dostrzec klawisz zalogowania. Po kliknięciu odnośnika należy dokonać wyboru między dwiema zakładkami. Wybór jest zależny do tego, czy posiadane konto znajduje się w Idea Bank, czy Lion’s Bank, będącym oddziałem Idea Bank, oferującym obligacje korporacyjne (ale obecnie stopniowo wygaszanym w związku ze zmianą modelu biznesowego).

W zakładce Idea Bank znajdują się dwa kolejne odnośniki do systemów transakcyjnych, dla klientów indywidualnych i dla firm, a także drugi, dla spółek i innych jednostek organizacyjnych. Przynależność do wybranego systemu definiuje umowa zawarta z bankowością elektroniczną.

Jeśli zalogowanie następuje po raz pierwszy, najpierw należy wpisać identyfikator klienta, wysłany przez pracowników Idea Bank na skrzynkę e-mailową podana przy zakładaniu konta, a także hasło dostępu do bankowości internetowej, przesłane na podany w umowie numer telefonu. Już po pierwszym zalogowaniu klient jest zobowiązany do stworzenia nowego hasła, którego będzie używał przy kolejnych logowaniach.

W przypadku logowania dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców, za pośrednictwem Idea Cloud, hasło zostaje wpisane w całości i maksymalnie może zawierać 20 znaków. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku logowania dla spółek i innych jednostek organizacyjnych. Hasło również może mieć maksymalną długość 20 znaków, ale przy wpisywaniu ich to system decyduje które z kolei znaki należy wpisać. Dzięki temu konto klienta jest dodatkowo zabezpieczone i chronione. Po wpisaniu poprawnie loginu i hasła użytkownik zyskuje dostęp do swojego konta i może bez ograniczeń korzystać z oferowanych przez elektroniczną bankowość usług.

1 thought on “Logowanie się do bankowości elektronicznej Idea Bank

  1. Dzięki za art. Tego szukałem. Jest trochę szczegółowo, ale jak dla kogoś, kto tego nie ogarnia, to świetna podpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *