Program dla biur nieruchomości – jak może usprawnić pracę?

Program dla biur nieruchomości – jak może usprawnić pracę

Program dla biur nieruchomości – jak może usprawnić pracę

Rynek nieruchomości jest rozbudowany. Wiele jest osób, które zamierzają swoją nieruchomość sprzedać lub wynająć, nie brakuje też chętnych na nie kupców. Oznacza to, że pracownicy biura nieruchomości mają każdego dnia kontakt z wieloma osobami i przetwarzają mnóstwo informacji.

Dobre biuro nieruchomości musi zadbać o kontakt ze wszystkimi swoimi klientami, mieć ciągłą kontrolę nad udostępnianymi ogłoszeniami, prowadzić kalendarz spotkań i wiele innych. Do tego zwykłe programy biurowe mogą okazać się niewystarczające, a do organizacji wkradnie się chaos. To z kolei może skutkować błędami i gorszymi opiniami klientów. Dlatego też warto zainwestować w specjalny program dla biur nieruchomości. Będzie on przystosowany do specyfiki działalności, a tym samym będzie zawierać funkcje usprawniające pracę.

Idealny program dla biura nieruchomości

Kiedy zaczniemy przeglądać oprogramowania z tej kategorii, okaże się, że mogą się między sobą bardzo różnić względem funkcjonalności, interfejsu i ceny. Zanim zdecydujemy się na wdrożenie któregoś z nich, musimy dobrze prześledzić swoje potrzeby i oczekiwania. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest ERP enova365. To oprogramowanie jest proste w obsłudze, a przy tym wiąże się z szeregiem innych korzyści. Sprawdzi się nie tylko w biurze nieruchomości, ale także w każdej firmie developerskiej i zajmującej się budową. Co daje praca z tym systemem?

System enova365 – najważniejsze funkcje, jakie docenią biura nieruchomości

Ponieważ enova365 jest systemem ERP, będzie wspierać firmę w zarządzaniu procesami, jakie się w niej odbywają. Dane na temat nieruchomości będą w jednym miejscu i bardzo szybko można dotrzeć do wszystkich zasobów. System pozwoli na automatyzację wielu czynności, więc zaoszczędzimy mnóstwo czasu i będziemy mogli uprościć procedury wiążące się z realizacją usług.

Często usługi biur nieruchomości nie ograniczają się do kupna lub sprzedaży domu bądź mieszkania, ale także zarządzania nieruchomością na zlecenie właściciela. Wtedy też konieczne jest rozliczanie zużycia mediów i wyliczanie czynszów. System enova365 jest tak przemyślany, by rozliczenia te były przejrzyste i nie pojawiały się w nich żadne błędy.

A co dla firm budowlanych i developerskich?

Wspomnieliśmy, że z podobnego oprogramowania jak biura nieruchomości będą korzystać firmy budowlane. Co w ich pracy może ułatwić enova365? Jeśli pracujemy w takiej organizacji, wiemy, jak ważne jest dotrzymywanie terminów. Dzięki systemowi ERP będziemy monitorować kompleksowo prowadzone projekty, analizować ich rentowność, uzupełniać harmonogram. Budowa zawsze wiąże się z napiętym terminarzem i koniecznością wyznaczenia kamieni milowych. Dzięki oprogramowaniu będziemy w stanie trzymać się wyznaczonych terminów. Jeżeli mamy przy tym magazyn z materiałami budowlanymi, to szybko będziemy weryfikować stany towarów i przeprowadzimy inwentaryzację. To duże ułatwienie dla kierownika projektu i pracowników, którzy będą mieć jasne wytyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *