Prywatna pożyczka przez internet – wszystko co chcesz o niej wiedzieć

Prywatna pożyczka przez internet - wszystko co chcesz o niej wiedzieć.

Prywatna pożyczka przez internet - wszystko co chcesz o niej wiedzieć.

Niespodziewane wydatki są częścią każdego budżetu domowego. Awarie, naprawy, okoliczności rodzinne, remonty, konieczność wymiany sprzętów gospodarstwa domowego-to wszystko skutecznie co miesiąc drenuje nasze portfele. Nie zawsze jesteśmy w stanie odłożyć pieniądze na nieprzewidziane sytuacje wymagające interwencji finansowej. Tym chętniej sięgamy po sprawdzone rozwiązania w postaci kredytów bankowych. Co jednak w przypadku, kiedy nasza historia kredytowa jest negatywna, jesteśmy zadłużeni lub nasze nazwisko widnieje na listach BIK i KRD? Z pomocą przychodzi sektor instytucji i podmiotów pozabankowych w postaci prywatnych pożyczek przez internet.

Prywatna pożyczka – czym jest, kto może z niej skorzystać?

Jak sama nazwa wskazuje prywatna pożyczka to pieniądze, które oferuje nam podmiot prywatny, jednak nie osoba z kręgu rodzinnego, czy kręgu znajomych, ale całkowicie odrębny pożyczkodawca dysponujący sporym zapleczem finansowym, gwarantującym udaną transakcję. Jaką ktoś ma korzyść z udostępniania w celach pożyczkowych swoich oszczędności? Jest to wbrew pozorom idealny sposób na ich pomnażanie. Pieniądze są pożyczane na określony procent, dodatkowo inwestor zabezpiecza się na wypadek okoliczności braku zwrotu gotówki przez pożyczkodawcę-formą ochrony jest dla niego weksel lub zastaw. Z takiej formy pożyczki skorzystać może każdy-nawet osoba zadłużona, czy widniejąca w krajowym rejestrze długów, a także posiadająca negatywną historię kredytową. Przeszkodą nie jest nawet zajęcie komornicze. Nie jest również wymagane by pożyczkobiorca udokumentował swoje zatrudnienie i wysokie dochody. 

  • Warunki skorzystania z prywatnej pożyczki przez internet

Niewątpliwym atutem rozwiązania jakim jest wzięcie prywatnej pożyczki jest kwestia warunków umowy oraz warunków na jakich będzie odbywała się spłata zobowiązania. Nie ma tutaj sztywno narzuconych reguł, długiej listy wymagań i niezbędnych dokumentów. Osoba, która pożycza pieniądze od prywatnego inwestora nie musi skrupulatnie przedstawiać historii swojego zatrudnienia, ujawniać wysokości dochodów oraz donosić papierkologię związaną z KRD i BiK. Nie ma tu również miejsca na oczekiwanie tygodniami na rozpatrzenie prośby i decyzję. Sięgając po pieniądze z prywatnego sektora możliwe jest od samego początku ustalenie warunków zaciągnięcia pożyczki oraz dogodne warunki dotyczące terminu czy formy zabezpieczenia. Pamiętajmy, że jak każde zobowiązanie finansowe względem innego podmiotu, tak i pożyczka prywatna przez internet jest sfinalizowana podpisaniem umowy, której zadaniem jest chronić zarówno pożyczkodawcę, jak i pożyczkobiorcę. Zabezpieczeniem prywatnego inwestora najczęściej jest dom, samochód czy drogie ruchomości domowe lub skorzystanie z opcji weksla. Nie martwmy się jednak zbędnymi i długotrwałymi formalnościami-są ograniczane do podania danych kontaktowych, osobowych oraz podpisu na umowie. 

Dlaczego warto skorzystać z prywatnej pożyczki przez internet?

Pożyczki online są najbardziej dogodną formą zaciągnięcia zobowiązania finansowego. Nie musimy odbywać żmudnych wizyt w bankach czy instytucjach pozabankowych, nie ma tutaj kolejek ani stresujących rozmów. Z prywatnej pożyczki przez internet warto skorzystać co najmniej z kilku powodów:

  • minimum formalności oraz zbędnej dokumentacji
  • pożyczkodawcą może być niemal każda osoba fizyczna lub firma, nawet z negatywną historią kredytową
  • preferencyjne warunki spłaty zobowiązania
  • przyjazna forma zawierania umowy-bez nacisków, bez odgórnych, sztywno ustalonych przez jedną stronę wymagań
  • dowolna kwota pożyczki- w przeciwieństwie do banków, które ustalają maksimum oferowanej kwoty na podstawie możliwości dochodowych tu ograniczeniem są tylko i wyłącznie możliwości finansowe pożyczkodawcy

Gdzie szukać pożyczek prywatnych przez internet?

Prywatnego inwestora skłonnego by pożyczyć nam pieniądze znajdziemy na jednej z platform online pośredniczących w kontaktach miedzy pożyczkodawcami, a pożyczkobiorcami lub na stronach internetowych poświęconych tej tematyce. Dobrym przykładem takiego serwisu jest popularny serwis Concash:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *