Co to jest pożyczka pod zastaw mieszkania?

Co to jest pożyczka pod zastaw mieszkania?

Co to jest pożyczka pod zastaw mieszkania?

Duży zastrzyk gotówki w postaci pożyczki bez konieczności spełniania wielu formalności oraz długiego oczekiwania na decyzję to oferta, która może rozwiązać wiele problemów zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Ten sposób pozyskiwania kapitału jest oparty o zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Pożyczka pod zastaw mieszkania pozwala uzyskać wysoką kwotę finansowania w dobrych warunkach. Wyjaśniamy na czym dokładnie polega to rozwiązanie.

Pożyczka pod zastaw mieszkania to przekazanie konkretnemu podmiotowi określonej kwoty pieniędzy z jednoczesnym ustanowieniem zabezpieczenia tych środków w postaci wpisu w hipotece konkretnej nieruchomości. Dzięki temu na konto firmy może trafić kwota, odpowiadająca nawet 80% wartości mieszkania. Do jej uzyskania nie potrzeba spełnienia szeregu formalności, takich jak np. przygotowanie zaświadczenia o dochodach.

Dla kogo pożyczka pod zastaw mieszkania?

Finansowanie oparte o zabezpieczenie w postaci nieruchomości jest świetnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują środków na przeprowadzenie inwestycji, borykają się z zatorami płatniczymi, mają chwilowe problemy z płynnością lub szukają sposobu na spłacenie zobowiązań zaciągniętych np. w banku. Pożyczkę pod zastaw mieszkania można otrzymać nawet w sytuacji, w której podmiot posiada tzw. zły BIK, nie ma zbyt długiej historii prowadzenia działalności lub nie spłacił jeszcze innych kredytów. To także atrakcyjna opcja dla start-upów i nowych firm potrzebujących bardzo dużego kapitału na rozpoczęcie przedsięwzięcia.

Kto może udzielić tego typu pożyczki?

Najczęściej finansowanie zabezpieczone nieruchomością jest oferowane przez instytucje pozabankowe. Warto w takim przypadku wybierać zaufane firmy, cieszące się pozytywnymi opiniami i sprawdzoną historią działalności. Jedną z nich stanowi Smartvest, czyli marka, która od wielu lat pomaga przeróżnym podmiotom gospodarczym w rozwiązaniu problemów finansowych. Wyróżnia ją bardzo indywidualne podejście do każdego klienta oraz krótki proces przyznawania pożyczki pod zastaw mieszkania. Dzięki temu firmy mogą unikać problemów z płynnością, znaleźć odpowiedź na przestoje w płatnościach czy sprawnie prowadzić inwestycje wiążące się z szybkim zwiększeniem przychodów.

Jakie zalety ma pożyczka pod zastaw mieszkania w Smartvest?

Jest to bardzo często rozwiązanie o wiele korzystniejsze od kredytów gotówkowych, hipotecznych oraz finansowania przez tzw. aniołów biznesu. Przede wszystkim w przypadku pożyczki pod zastaw mieszkania nie bierze się pod uwagę informacji z baz kredytowych. Wystarczy fakt posiadania nieruchomości oraz plan spłaty pożyczki. Pieniądze otrzymuje się o wiele szybciej, niż w przypadku korzystania z oferty banków. Gwarantowane są bardzo elastyczne, dopasowane do potrzeb pożyczkobiorcy warunki spłaty kredytowania.

Czy to bezpieczne rozwiązanie?

Pożyczka pod zastaw mieszkania w Smartvest udzielona zostaje na podstawie dokumentów podpisywanych u notariusza. Renomowana firma zapewnia maksymalnie czytelne warunki współpracy, prowadząc politykę otwartych umów – można dopasować je do potrzeb klienta. Pieniądze zostają wypłacone w gotówce lub na konto. Nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat. To całkowicie bezpieczna procedura, która ma jasno określone warunki i chroni obie strony transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *