Finansowanie inwestycji firmowych poprzez pożyczki inwestycyjne

Finansowanie inwestycji firmowych poprzez pożyczki inwestycyjne

Finansowanie inwestycji firmowych poprzez pożyczki inwestycyjne

Intensywny rozwój przedsiębiorstw i coraz większe zapotrzebowania na dopasowywanie się firm do zmieniających się technologii i rynkowych nowości sprawia, że ich właściciele coraz częściej szukają dobrych form finansowania. To właśnie dzięki nowym środkom pieniężnym mogą pozwolić sobie na nadążanie za konkurencją, wdrażanie nowych projektów i rozwój swojej działalności gospodarczej. Jakie są aktualnie dostępne formy finansowania nowych, firmowych inwestycji i jak wśród nich wygląda pożyczka inwestycyjna dla firm?

Sposoby na finansowanie nowych rozwiązań w firmie

Najprostszą metodą pozwalającą przedsiębiorcom opłacić koszt nowych wdrożeń i inwestycji jest przeznaczenie na to posiadanych środków własnych lub sięgnięcie do firmowych oszczędności. Niestety to tylko słowa, a większość firm doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w ich budżetach ciężko jest znaleźć luźne, wolne środki na nowe inwestycje. To właśnie z powodu tych braków poszukują one innych, zewnętrznych form finansowania i tu mają do wyboru kilka różnych opcji. Najpopularniejsze i jednocześnie najprostsze jest zaciągnięcie odpowiedniego kredytu na rozwój firmy lub wykorzystanie pożyczki inwestycyjnej.

Kwestia kredytu obejmuje w tym przypadku skontaktowanie się przynajmniej z kilkoma bankami i porównanie dostępnych w och ofertach kredytów firmowych tak, by móc ostatecznie wybrać ten najlepszy i zarazem najtańszy do spłaty. Warto tutaj wiedzieć, że przedmiotem umowy między bankiem i firmą jest jedynie kwota, jaką dane przedsiębiorstwo chce pożyczyć, a nie konkretne określanie celu kredytu (w większości banków przedsiębiorca nie musi mówić na co przeznaczy kredyt).

Nieco inną formą finansowania jest pożyczka inwestycyjna dla firm. Przedmiotem tego rozwiązania są albo konkretne pieniądze, jakie mają być przeznaczone na ściśle określony cel (np. zakup sprzętu, wymianę komputerów firmowych, zmodernizowanie linii produkcyjnej, usprawnienie zarządzania zasobami ludzkimi w firmie itd), albo same przedmioty i kupowane systemy operacyjne. Szczegółową umowę pożyczki regulują przepisy Kodeksu cywilnego, a to sam podmiot umożliwiający firmie zaciągnięcie pożyczki określa jej szczegółowe wymagania i warunki (nie robi tego bank, a może być instytucja zewnętrzna, prywatna, komercyjna). W tym przypadku również warto jest porównać ze sobą oferty różnych instytucji pożyczkowych, dzięki czemu uniknie się wzięcia pożyczki w pierwszej firmie z brzegu i będzie możliwe lepsze dostosowanie jej do potrzeb przedsiębiorstwa.

Kiedy wziąć pożyczkę inwestycyjną dla firm?

Wybranie pożyczki inwestycyjnej jako lepszej drogi finansowania potrzeb rozwojowych firm wiąże się zdecydowanie z mniejszą liczbą formalności niż w przypadku wnioskowania o kredyt w banku. Instytucje prywatne nie mają aż tak dużych obostrzeń i regulacji co do udzielenia firmie pożyczki, dzięki czemu proces ten jest szybszy. Dodatkowo takie rozwiązanie nie jest regulowane ściśle przez prawo, a jego mniejsze sformalizowanie sprawia, że dostępność pożyczki inwestycyjnej jest o wiele większa także dla firm bez ugruntowanej już pozycji na rynku.

Na atrakcyjność tej formy finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach wpływa również szybkość i prostota związana z każdym etapem starania się właścicieli firm o taką pożyczkę. Ciekawą opcję stanowią tu również oferty z działu pożyczka online dla firm, które stanowią bardzo elastyczny sposób finansowania, a ich zaciągnięcie jest możliwe nawet bez wizyty w stacjonarnej siedzibie firmy. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na pożyczki SimplyLoan, które są jednymi z najbardziej atrakcyjnych jeśli chodzi o szybką decyzję co do ich udzielenia (nawet kilkanaście minut online!) wraz z faktem, że całą umową podpisuje się w tym przypadku zdalnie, np. przez platformę Autenti.

Do wzięcia takiej pożyczki online na firmę przedsiębiorca potrzebuje w zasadzie tylko e-podpisu, adresu e-mail i telefonu komórkowego. Cały koszt pożyczki (i wysokość rat) można obliczyć z dokładnością do złotówki, korzystając z kalkulatora na stronie Simply Loan. Dużą korzyścią jest też brak konieczności wkładu własnego, co dla płynności finansowej firm na ogromne znaczenie.

https://new.siemens.com/pl/pl/produkty/finansowanie.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *