Jakie książki będą idealnym prezentem świątecznym dla pań?

Jakie książki będą idealnym prezentem świątecznym dla pań

Jakie książki będą idealnym prezentem świątecznym dla pań

Dla osób uwielbiających czytanie najlepszym prezentem świątecznym są książki. To przy nich człowiek relaksuje się najlepiej – przenosząc się do fikcyjnego świata, chociaż na chwilę zapomina o własnych problemach. Wszyscy takiego wytchnienia potrzebują od czasu do czasu, a w święta w szczególności. Dla pań najlepszym wyborem będą książki o miłości.

Książki z miłością w tle dla dojrzałych kobiet

Książki o miłości to nie tylko popularne romansidła, ale też wartościowe pozycje z wątkiem historycznym, rozbudowaną fabułą i uczuciem dwojga ludzi, którym przyszło żyć w trudnych czasach. Takie powieści posiadają wartką akcję z nieprzewidzianymi zwrotami i trzymają w napięciu do samego końca. Trudno się od nich oderwać, ponieważ człowiek chce wiedzieć, co będzie dalej. 

Do takich należy powieść Pauliny Simons pt. „Jeździec miedziany” i jej kontynuacja w postaci dwóch kolejnych tomów. To porywająca książka o miłości w oblężonym przez Niemców Leningradzie. Dostarcza nie tylko emocji, ale i dużej wiedzy historycznej. Panie, które lubią takie klimaty, z pewnością ją pokochają i sięgną po kolejne tomy. 

Jakie książki na prezent dla młodej dziewczyny?

Młodsze pokolenie, które od powieści historycznych woli raczej książki fantasy, z pewnością ucieszy komplet powieści Stephenie Meyer, czyli popularna saga „Zmierzch”, która szybko doczekała się adaptacji filmowej. Chociaż powieść jest znana większości głównie z ekranu, prawdziwe fanki powinny zapoznać się także z książkami, które były kanwą filmu. Mogą w nich znaleźć o wiele więcej niż to, co mogły zobaczyć na szklanym ekranie. 

Popularność sagi zmotywowała autorkę do napisania kolejnych części, takich jak „Drugie życie Bree Tanner”, czy „Słońce w mroku”. Są to propozycje na prezent dla dziewczyn, które mają już podstawowe tomy sagi. Wszystkie wymienione pozycje będą wciągającą lekturą, którą każda nastolatka przeczyta jednym tchem i będzie do nich wracać. 

To tylko kilka wybranych propozycji prezentów książkowych dla pań w różnym wieku. Wymienione pozycje z pewnością zachwycą te kobiety, które lubią powieści. Wybierając prezenty świąteczne, trzeba jednak pamiętać, że książka to nie tylko powieść i niektóre panie być może wolałyby dostać jakiś poradnik lub  wydanie albumowe. Zawsze warto więc wziąć pod uwagę gust osoby, dla której kupujemy prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *